Avcı: Riva Tesisleri kulüplere örnek olacak 26/06/2013

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, ''(TFF) Riva Tesisleri, bir fabrika gibi olup, Türk futboluna, kulüplerine örnek olacak. Umarım bunu yakın zamanda hayata geçiririz'' dedi.

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı, ''(TFF) Riva Tesisleri, bir fabrika gibi olup, Türk futboluna, kulüplerine örnek olacak. Umarım bunu yakın zamanda hayata geçiririz'' dedi. 

Nike tarafından TFF'nin Riva Tesisleri'nde düzenlenen ''The Chance'' etkinliğine katılan Avcı,organizasyonda yer alan oyuncuların spor kültürü ve ahlakı açısından çok önemli değerler kazanacağını belirtti. 

Projeye sosyal bir proje olarak baktığını anlatan Avcı, Nike'ı tebrik ederek, milli takım hocaları ve TFF olarak her zaman yanlarında olmaya çalıştıklarını söyledi. 

Genç Milli Takımları çalıştırdığı dönemde, 2 yıl boyunca Riva'da çalıştığını dile getiren Avcı, şunları kaydetti:

''Riva Tesisleri'ne geldiğim zaman iştahlanıyorum. Aynı zamanda içim 'cız' ediyor. Genç Milli Takımlarda çalıştığım zaman iki senem burada geçti. TFF'nin bu projede adım atacağını düşünüyorum. Genç Milli Takımların tamamen toplanma, çalışma ve odaklanma yeri burası olacak. Bir sporcu performans merkezi de olacak. Özellikle Tolunay Kafkas ile çalışıp, antrenör eğitimlerine, futsalı, plaj futbolunu da buraya alacağız. Burası bir fabrika gibi olup, Türk futboluna, kulüplerine örnek olacak. Umarım bunu yakın zamanda hayata geçiririz.''

Bu arada, profesyonel futbolcu olmayan genç yetenekleri desteklemeyi amaçlayan organizasyonun, ağustos ayında Barcelona'da yapılacak dünya finaline katılacak 3 genç yetenek de belli oldu. İki gün süren seçmelerin ardından son elemeye kalan genç futbolcular, bugün final maçı yaptı ve yetenekleriyle rakiplerini geride bırakan Selim Yağmur, Can Berk Aydın ve İlker Barış Öztokmak, aralarında A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Abdullah Avcı ile 18 ve 19 Yaş Altı Milli Takım Yardımcı Antrenörü Emre Aşık'ın da olduğu ekip tarafından seçilerek, Barcelona'ya gitmeye hak kazandı.

Nike tarafından global finallerden seçilecek olan en iyi 16 futbolcu, ödül olarak, 4 hafta sürecek turlarında Manchester United, Juventus ve Amerikan Ulusal Gençlik Takımı'nın da aralarında bulunduğu takımlarla antrenman yapacak. Bir oyuncu ise 3 ay boyunca Nike Akademi'ye katılacak.

 

Facebook Yorumları