Beykoz Çayırında 23 Nisan coşkusu yaşandı 25/06/2013

Beykoz Çayırında 23 Nisan coşkusu yaşandı!

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Beykoz'da da coşkuyla kutlandı. Bir zamanlar eğlencenin, yağlı güreşlerin ve gösterilerin merkezi olan Tarihi Beykoz Çayırı bu kez 23 Nisan coşkusuna evsahipliği yaptı.

Bu yıl 6.sı düzenlenen Uluslar arası Beykoz 23 Nisan Festivali kapsamında, Kosova'nın Prizren, Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin ise Lefkoşe şehirlerinden 50 çocuk misafir gösteri sundu.

Beykoz Meydanındaki resmi törenin ardından Tarihi Beykoz Çayırında devam eden etkinlikler kapsamında, okulların hazırladıkları yedi bölgeden halk oyunları sergilenerek, kardeşlik vurgusu yapıldı. Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, yurtdışından gelen misafir çocukları tebrik ederek, çeşitli branşlarda ödül kazanan öğrencilere altın ödülü verildi.

Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle yapılan programa, Türkiye Omurilik Felçliler Derneği Beykoz Şubesi, Riva Kültür ve Eğitim Derneği, Beykoz Eğitime Destek Derneği gibi sivil toplum kuruluşları da destek verdi.

Sabah saatlerinden itibaren Tarihi Beykoz Çayırı'nı dolduran aileler çocuklarıyla doyasıya eğlenirken, özel olarak hazırlanan stantlarda,  ebru, taş ve yüz boyama, top-havuzlar, kaydıraklar gibi birbirinden güzel aktivitiler 23 Nisan coşkusuna renk kattı. Etkinlik belediye meydanında Yusuf Güney konseriyle sona erdi.

 

Facebook Yorumları