Beykoz da 18 yaş altı coşkusu 30/07/2013

Beykoz Belediyesi tarafından öğrencilere özel olarak düzenlenen konserde, KOLPA coşturdu.

Beykoz Belediyesi'nin davetlisi olarak 19 Mayıstörenlerine davet edilen ancak Hatay Reyhanlı'dan gelen acı haber üzerine ertelenen konser, Beykozlu öğrencilere karne hediyesi oldu.

Kolpa Konseri binlerce öğrencinin karne aldığı günün ertesine Belediye önündeki alanda gerçekleştirildi. Solist Barış Yurtçu'nun birbirinden güzel şarkılarına hep bir ağızdan eşlik eden gençler, renkli görüntüler oluşturdu. Özellikle 18 yaş altı genç ve çocukların ilgi gösterdiği konserde, aileleri de KOLPA hayranı evlatlarını yalnız bırakmadı. Özellikle geçtiğimiz yıl çıkan Yatağın Soğuk Tarafı albümüyle aynı adı taşıyan şarkıda, anne babaların da sözlere ve ritme eşlik ettikleri gözlendi.

KOLPA, bundan 8 yıl önce Adana'da lise arkadaşı olan gençlerin İstanbul'da bir araya gelmesiyle kuruldu. Bas Gitar'da Bora Yeter ve vokalde Barış Yurtçu, ilerleyen zamanlarda yanlarına Cenk Taner Dönmez'i de alarak, ilk albümlerini ‘Hayat Senin’ adıyla 2009 yılında piyasaya sürdü. Daha sonra kadoroya Davulda Samuray Gökçe'nin de katılımıyla grubu tamamlamış oldu. Altın Kelebek ve Turkcell gibi kurumların müzik listelerine giren ve başarı göstererek ödül alan grup, ayrıca ‘Beni Aşka İnandır’ adlı şarkısıyla 2012 yılındaPowerturk ve Super FM'in listelerinde 1 numaraya kadar yükseldi.

Beykoz Belediyesi önündeki alanda konser veren KOLPA grubunun solisti Barış Yurtçu, birbirinden güzel şarkıları ardı ardına söylerken, kalabalık grup, dans ederek sanatçıya eşlik etti. Özellikle çocuk ve gençlerin ilgi gösterdiği konserde, şarkıların konser alanına gelenler tarafından ezbere biliniyor olması da büyük dikkat çekti. Zaman zaman alkış ve çığlıklarla konsere renk katan gençler, gönüllerince eğlendiler. 

 

 

Facebook Yorumları