Beykoz Görele Köylülülerin Ortak Sesi 17/07/2013

HÜKÜMET İSTIFA, ÇELİKBİLEK İSTIFA

GRM 7

Görele Köylülerinin Ortak Sesi:
"Hükümet İstifa, ÇELİKBİLEK İstifa"

GRM 11

Görele Köyü "Hükümet İstifa" Dedi
Beykoz'un önemli köylerinden biri olan 70 yıllık kuruluş, mazisiyle de en eski köylerinden Görele Köyü 2-B Rayiç bedellerine sonunda isyan etti.

GRM 12

300 Köylü Yolu Kapattı
Yaklaşık 2000 nüfusu olan köy, 300 kişiye yakın bir katılımla, 2-B rayiç bedellerinin çok pahalı olması nedeniyle köyün ana caddesini trafiğe kapatarak yürüdü.

GRM 19

7'sinden 70'ne Tüm Köylü Hükümeti protesto etti.
Görele Köyü 7'inden 70'ine tüm köylüler olarak 2-B rayiç bedellerinin yüksek oluşunu haykırarak eleştirdi.

 

GRM 15

70-80 yaşındaki yaşlı kadınlardan tutunda 7-8 yaşındaki çocuğuna, erkeğine, kadınına kadar Görele'de herkes "Hükümet İstifa" diye isyanlarını demokratik yollarla halka duyurdular.

GRM 29

Hayrullah USTA (CHP Meclis Üyesi):
Hayrullah USTA yaptığı konuşmada Görele Köyündeki 2-B fiyatlarının diğer köylere göre çok fazla olduğunu, eylemi yapma nedenlerinin sadece bu konudan dolayı olduğunu dile getirdi.
 
GRM 3
 

"Görele'de Fiyatlar 435 ile 610 TL Arasında, Köylünün %95'i Alamaz."
Görele Köyü'nde fiyatların metrekare olarak bedeli 435 ile 610 TL arasında, köylünün %95'i alamaz."

Görele Köyünde fiyatların metrekare olarak bedeli 435 ila 610 TL arasında olduğunu, köylünün yaklaşık %95'i yerlerini alamayacağını, suçlarının Acarkent'e yakın oturmak mı olduğunu söyledi.

GRM 11

Bizlerin mektupları çoktan geldi,3 aylık sürelerimiz bitmek üzere. Daha önce Görele köyü muhtarımız Halil İbrahim Kepoğlu'nun çalmadığı kapı neredeyse kalmadı. Hepsinden aldığı cevap "tamam bakarız" şeklindeydi, başka hiçbir şey olmadı. Örneğin; AKP Beykoz İlçe Başkanlığı, Beykoz Belediye Başkanlığı, Devlet Bakanı, Başbakan Yardımcıları, Grup Başkanvekilleri, Genel Başkan Yardımcıları, Milletvekilleri, Milli Emlak Genel Müdürü gibi, yani sizlerin anlayacağı ben de dâhil çalmadığımız kapı nerdeyse kalmadı. Söyledikleri adeta dalga geçer gibi "siz bu paraları ödeyebilirsiniz" oldu. Bizlerin bu haklı mücadelemizi sonuna kadar vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Gerekirse buradan Ankara'ya yürüyeceğiz. Demokratik eylem haklarımızı kullanacağız. Hepinize saygılarımızı sunarız.

Görele Köyünde yaşayan vatandaşlar Ulusal Kanal'a konuştu...

1950 anayasasının bize vermiş olduğu orman köylüsü barınma hakkını kullanarak yıllar yılı buralarda fındık bahçesi yaptık, tarımla uğraştık, ektik biçtik ama ormanı da koruduk ve kimseye talan ettirtmedik. Yani anlaşıldığı gibi buralar kuş uçmaz kervan geçmez yerlerdi, bizler bu bedelleri çoktan ödedik. Bizler Görele köylüsü olarak onların dediği gibi işgalci değiliz. Biz onların dediği gibi kimsenin yetim hakkını yemedik. Onlar bizim haklarımızı yiyorlar, halan daha yemeye devam ediyorlar.

Bizler Görele köyü olarak; bu arsalar bizlere bedava verilsin demiyoruz. Diğer köyler ve mahallelerdeki gibi alabileceğimiz fiyatlara çekilmesini talep ediyoruz.

GRM 21

GRM 23

GRM 26

GRM 25

 

 

 

Facebook Yorumları