Beykoz un 2011 yılı EN leri ödüllerini aldı 12/07/2013

Beykoz Güncel Haber Gazetesi okuyucuları tarafından belirlenen “ Beykoz’un 2011 yılı...

Beykoz Güncel Haber Gazetesi okuyucuları tarafından belirlenen “ Beykoz’un 2011 yılı EN’leri” ödüllerini aldılar! Gazetemizin İnternet üzerinden gerçekleştirdiği “ Beykoz EN’lerini Seçiyor- 2011” anketine katılan 2 bin 400 okuyucumuz, Beykoz’un 9 kategorideki EN’lerini belirledi.

Dereceye girenlere ödülleri, bol kahkahalı ve müzik dolu bir gecede takdim edildi!

Yoğun katılımlı gece!

Beykoz İ.B.B. Koru Tesisleri’nde düzenlenen ve Mavi Karadeniz TV’den de naklen yayınlanan davete, Beykoz sivil ve idari erkânı yoğun bir katılım gösterdi.

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in de hazır bulunduğu misafirler arasında; AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, Saadet Partisi İlçe Başkanı Burhan Öz, Beykoz Belediyesi Meclis üyeleri, BİSK Başkanı Asım Özdemir, Beykoz İl ve Yöre Dernekler Birliği Başkanı Ali Kemal Kılıç, ilçedeki muhtarlar, STK başkanları, amatör spor kulüpleri başkan ve yöneticileri, okul müdür ve yöneticileri, partilerin yönetim kurulu üyeleri, yerel basın mensupları ve davetliler vardı.

MHP İlçe Başkanı vekâleten temsil edildi

MHP İlçe Başkanı Ali Emanet, Giresun’da olması dolayısıyla programa katılamadığı için, kendisine Yönetim Kurulu Üyeleri; Mustafa Bulut, Yılmaz Gökgöz ve Şeref Kurtuluş vekalet ettiler.

E. Coşkun Çap: Amacımız, Beykoz’daki sinerjiyi ortaya çıkarmak

Sunumu, Mavi Karadeniz TV Genel Yayın Yönetmeni Abdurrahman Uzun tarafından yapılan gece, Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Coşkun Çap’in açılış konuşması ile başladı.

Erdoğan Coşkun Çap, Beykoz Güncel Haber’in, “ Beykoz’un Enleri- 2011” etkinliğini düzenlemekteki amaçları ile ilgili olarak şunları söyledi: “ En büyük amacımız, Beykoz’daki sinerjiyi daha iyi noktalara taşımak; Beykoz’daki yöneticiler ile halkı bir araya getirmek, bunu yaparken de bir yarış içerisinde olmak. Buradaki amacımız; birilerini yarıştırmak; birileri çok başarılı, diğerleri çok başarısız iddiası değildir. Tek amacımız, buradaki atmosferi yakalayabilmekti. Yani, Beykoz’a hizmet eden herkesi; yöneticisi, siyaset adamı, Belediye Başkanı, Meclis üyesi, basını, muhtarları ile hep bir bütün içerisinde bu çatı altında toplamamız, bunun en başarılı yönüdür.”

Beykoz Güncel Haber, bir fikir atölyesine dönüşecek

En büyük amaçlarımızdan bir diğeri de, Beykoz’daki kültürel, sanat ve entelektüel sermayeye katkıda bulunmak. Beykoz’da entelektüel sermayenin oluşması için biz gazetemizi habercilikten öte, bir fikir atölyesine dönüştürmek istiyoruz. Yaklaşık 20 m2’lik bir fikir atölyemiz var. Bu fikir atölyesinde önümüzdeki ay itibariyle çalışmaya başlayacağız. Bu fikir atölyesi dediğimiz mesele, Üstad’ın ifadesiyle, ‘ Fikir çilesi çekenlerin’ kendi mücadeleleri ile yoğrularak, edinmiş oldukları fikirleri orada tartışmaları suretiyle gerçekleşecek. Belirli aralıklar ile bir araya gelerek, çeşitli görüş ve kanaatleri olan kardeşlerimiz ile dantel örer gibi, bir ustanın nakış örmesi gibi fikir alışverişinde bulunacağız. Bunu yaparken, eli kalem tutan, Beykoz’un derdi ile dertlenen, memleket sevdası diye yüreğinde sevda taşıyan kim varsa, kapımız ardına kadar hepsine açık olacak.”

Bir mefkûre oluşturacağız

“ Dünyada sanayi devi olanlar, ulaştıkları noktalara küçük atölyeler ile ulaştılar. Sonra KOBİ’lere dönüştüler, sonra sanayileştiler ve dünyada teknoloji ve sanayinin devi oldular. Eğer bir milletin fikir mefkûresi yoksa o milletin bir topluluk olarak hareket etme imkânı yoktur. Amatör ruhumuzu kaybetmeden bu fikir atölyemizin ivme kazanmasını ve Beykoz’umuza katkı sunmasını arzu ediyoruz. Sanayi toplumları nasıl küçük atölyeler ile büyüdüler ise, bu küçük fikir atölyeleri de toplumun büyük bir fikir mefkûresinin oluşmasına sebep teşkil edecektir.”

Tek amacımız, Beykoz’a hizmet etmek

Konuşmasının devamında, söz konusu anket çalışmasının Beykoz’da 2 bin 400 kişinin katılımı ile gerçekleştiğini de hatırlatan Çap, “Tek amacımız Beykoz’a hizmet etmek, Beykoz’a hizmet edenler ile birlikte olmak ve fikir atölyemizi büyütüp bir mefkûre oluşturmak ” dedi ve sözlerini davetlerine icabet etmiş olmalarından dolayı misafirlerine teşekkür ederek sonlandırdı.

Yücel Çelikbilek: Bu akşam, anlamlı bir akşam!

Beykoz Güncel Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Coşkun Çap’ın ardından ise, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek söz aldı.

Çelikbilek, misafirleri selamlayarak başladığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “ Beykoz Güncel Haber, 14 aylık bir çalışma sonucunda geldiği noktada, artık kendisini iddialı olarak görmeye niyetlendiği için böyle bir olayı gündeme taşımış. Bu akşam anlamlı bir akşam. Genel yayın Yönetmeni Erdoğan Bey, Beykoz’da bir fikir platformu ve bir fikir atölyesi oluşturmayı düşündüklerini söylediler. Olması gereken bu zaten. Bir bölgedeki insanlar ne kadar güzel şey üretebilirler ise, o toplum o kadar zenginleşir. Zenginleşmek illa ki para anlamında değil; belki para anlamında zenginleşiriniz ama insanlık anlamında zenginleşme şansınız olmayabilir. Onun için ikisi bir arada olması makbule geçer ama asıl olanı, fikrin insana kazandırdığı manevi zenginliktir. O zenginliği hayata taşıyabilirseniz, o zaman o bölge insanının ve o bölgenin çok farklı olduğunu görme şansını yakalarsınız.”

Diğerleri de Beykoz Güncel Haber’e katkıda bulunsunlar

“ Beykoz Güncel’in yaptığı bu çalışma gibi, diğerlerinin de bu işe katkıda bulunmasını; Beykoz’un bir fikir platformu olmasını arzu ediyoruz. Beykoz; kültürün, fikrin konuşulduğu, zenginleştiği ve böyle bir adabın yerleştiği bir ilçe haline geldiği zaman, artık dışarıdan çok farklı insanlar ihraç etme şansını yakalar. Düşünen insanların olduğu bir Beykoz platformu oluşur.”

Beykoz Güncel’i tebrik etti

Yapmayı planladığı faaliyetler ile ilgili olarak Beykoz Güncel Haber’i tebrik eden Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e; gecenin bir anısı olarak gazetemiz kurucularından ve aynı zamanda köşe yazarımız Dr. Ahmet Hulusi Batu tarafından plaket takdim edildi.

Burada bir konuşma yapan Dr. Ahmet Hulisi Batu; Belediye Başkanı Çelikbilek’e atfen; “ Belediye Başkanımız, bizim ideolojimizde, görüşümüzde ilk Belediye Başkanımızdır. Gençliğimizde başarıları ile övündüğümüz bir Belediye Başkanımızdır. Beykoz’da çok hayırlı işler yaptığına gerçekten inanıyorum. Bundan dolayı da kendimi ve Beykoz’u çok şanslı addediyorum” dedi.

Süleyman Erdoğan: Beykoz’da herkes karınca misali!

Belediye Başkanı’na plaket takdiminin ardından ise, konuşma yapmak üzere kürsüye Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan davet edildi.

Süleyman Erdoğan, şunları söyledi: “ Beykoz çok sıcak bir yer. Burada güzel insanlar, güzel şeyler yapmaya uğraşıyorlar. Herkes karınca misali bir şeyler yapmak, bir araya gelmek için uğraşıyor. Toplum olarak biz birbirinden uzaklaştıkça, kavga yapıyoruz. Toplum birbirini tanımadıkça dövüş, kavga yapıyor. Bu birliktelikleri ne kadar arttırır ve birbirimizi ne kadar fazla tanırsak, o kadar daha iyi ortamlarda yaşama fırsatımız olacak. Bunun için değişik vesileler ile bir araya gelmemiz ve konuşmamız lâzım.” Kaymakam Erdoğan, sözlerinin devamında, bu amaca hizmet eden organizasyonu dolayısıyla Beykoz Güncel’i tebrik etti.

Basın, her zaman çok önemli

Erdoğan, şu ifadelere yer verdi: “ Basın, her zaman için çok önemli. Bazılarını sevmeyiz; sanki aleyhimize bir şeyler yazıyor gibi saplantılar olabilir. Oysa basın, toplumun gözü, kulağıdır. İçinde yanlış yapanlar zaman zaman olabilir ancak genel anlamda yönetimde aksayan yönler varsa, onlar basın vesilesi ile görülmüş oluyor. Veyahut da, doğru bildiğimiz yanlışlar var ise, onlar da bu vesile ile görülüyor. Bu anlamda yerel basını tebrik ediyorum. Beykoz Güncel’e nice yıllar diliyorum; nice sayılar çıkarmalarını diliyorum. ”

Fikir atölyelerine büyük ihtiyaç var

“ Fikir atölyelerine, fikir oluşumlarına büyük ihtiyaç var” diyen Erdoğan; fikrin olmadığı yerde kavgaların çıktığını belirterek; hakikate ancak fikir çatışmaları ile ulaşıldığını kaydetti. Erdoğan; “ Bu anlamda ben Beykoz Güncel Haber’i tebrik ediyorum; eğer fikir atölyesi fikrini gerçekleştirebilirler ise, bu ülkenin geleceğine, düşünsel hayatına katkı sağlayacaklar ise,  çok güzel olur” dedi.

Seçilen EN’leri tebrik etti!

Beykoz Kaymakamı, konuşmasının sonunda ise yapılan ankette “ EN” kategorisinde seçilmiş olanlara da şu şekilde seslendi: “ En’ler kategorisinde seçilenleri de tebrik ediyoruz; demek ki onlar toplum anlamında bir şeyler yapmış ki, onun da kadrini ve kıymetini bilen insanlar varmış. Onları tebrik ediyoruz!”

Kaymakam Erdoğan’a plaket takdim edildi

Konuşmasının sonunda, gecenin bir hatırası olmak üzere, Kaymakam Süleyman Erdoğan’a, Beykoz Güncel Haber Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Coşkun Çap tarafından plaket sunuldu.

Burhan Yıldırım, bağlaması ile sahnede!

Yapılan plaket takdiminin ardından ise, Beykozlu sevilen sanatçı Burhan Yıldırım sahne aldı.

Programına geçtiğimiz günlerde yitirdiğimiz sanatçı Neşet Ertaş’ın anısına “ Acem Kızı” türküsü ile başlayan Yıldırım; Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in isteği üzerine ikinci olarak “ Uzun İnce Bir yoldayım” adlı sevilen türküyü seslendirdi. Beykoz Güncel Haber’in misafirleri, bu türküyü hep bir ağızdan söylediler.

Yıldırım, son olarak ise, “ Bilmem Şu Feleğin Bende Nesi Var” isimli türküye yer verdi. Misafirler, bu türküyü sanatçı Yıldırım ile birlikte tekrar ettiler!

Sunucunun fıkraları salonu kahkahaya boğdu!

Türkülerin ardından ise sunucu Abdurrahman Uzun söz aldı. Uzun’un, Karadeniz şivesi ile anlattığı fıkralar ile salon kahkahaya boğuldu! 

Ve kazananlar ilân edildi!

2011 En Başarılı Spor Kulübü: Çubuklu Spor Kulübü (Coşkun Tosun)

Fıkraların ardından ise, sıra Beykoz’un EN’lerini ilân etmeye geldi! İlk açıklanan ise, amatör spor kulüpleri kategorisinin sonuçları oldu. 19 amatör spor kulübü içerisinden birinci seçilen kulüp, Beykoz Güncel Haber muhabiri ve editörü Arzu Başlantı tarafından ilan edildi: Çubuklu Spor Kulübü.

Başarı, sadece sahadaki maçın sonucu değildir

Sahneye, 2011’in EN’i spor kulübünün Başkanı Coşkun Tosun davet edildi. Plaketini teslim alan Tosun, duygu ve düşüncelerini şu sözler ile ifade etti: “ Çubuklu Spor Kulübü, sadece Beykoz’un değil, İstanbul’un da çok önemli kulüplerinden birisidir. Toplam 450 sporcusu ile ve Türkiye çapında elde ettiği başarılar ile gerçekten çok önemli bir spor kulübüdür. Bu, sadece benin gayretim ile değil, çok değerli çalışma arkadaşlarım, hocalarım, sporcularım ve velilerim sayesinde olmuştur; bize destek veren kurumlar ve sponsorlar sayesinde olmuştur.  Ben huzurlarınızda hepsine çok teşekkür ediyorum.

Biz, sadece başarıyı sahadaki maç sonucuna göre belirlemiyoruz. Çocuklarımızın sadece fiziksel gelişime değil, aynı zamanda ruhsal gelişimine de çok önem veriyoruz. Onların sosyal ve kültürel yönden gelişmelerine çok önem veriyoruz. Onların vatanını, milletini seven; saygılı; topluma yararlı; dayanışmayı ve paylaşmayı bilen,  sağlam karakterli insanlar olarak yetişmesine çok önem veriyoruz.”

Ödülünü tüm amatör spor kulüpleri adına aldı

Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun, sözlerinin sonunda; “ Bu organizasyonda bizi şereflendiren seçmenlere ve bu organizasyonu yapan Beykoz Güncel Haber’e çok teşekkür ediyorum. Biz de inşallah bundan sonra daha başarılı çalışmaları gerçekleştirmeye devam ederiz. Biz spor camiası olarak bir bütünüz. Ben biliyorum ki, bütün spor kulüpleri bizim kadar çilekeştir. Ben bu ödülü hepsi adına almak istiyorum”açıklamasını yaptı.

En Başarılı Sivil Toplum Kuruluşu: Beykozlu Giresunlular Derneği

Tosun’un bol alkış alan konuşmasının ardından ise ikinci kategori ödülünün takdimine geçildi: En Başarılı Sivil Toplum Kuruluşu.

Ve bu kategoride, 21 sivil toplum kuruluşu arasından, 2 bin 400 Beykozlu’nun oyları ile birinci seçilen Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Hasan Karakaya alkışlar ile sahneye davet edildi. Dernek Başkanı Karakaya’ya ödülünü, Beykoz Güncel Haber Gazetesi Yönetim Kurulu üyesi ve hukuk danışmanı av. Ahmet Deliak takdim etti.

Hasan Karakaya: Bu ödül, bundan sonraki çalışmalarımıza ışık tutacak

Plaketini alan Dernek Başkanı Karakaya, yaptığı teşekkür konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “ Bu geceyi tertip eden Beykoz’umuzun güzide gazetesi Beykoz Güncel Haber’in çalışanlarına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bizler elimizden geldiği kadar toplumun yaralarına, eksiklerine parmak basmaya çalıştık. Sivil toplum kuruluşu olmanın bilinci içerisinde hizmet etmeye çalıştık. Bizlere bu teveccühü gösterenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu, bundan sonraki çalışmalarımıza da inşallah ışık tutacaktır. Bu başarıyı elde etmemize katkı sağlayan ekibimi kutluyor ve kendilerine teşekkür ediyorum; ayrıca destek verenlere de teşekkür ediyorum.”

2011 En Başarılı Mahalle Muhtarı: Şefik Yavuzyılmaz!

Gazete imtiyaz sahibi Fatih Yılmaz tarafından ilân edilen üçüncü kategori ise, Beykoz’un “ En başarılı mahalle muhtarı” oldu. Bu kategoride birinci seçilen İncirköy Mahalle Muhtarı Şefik Yavuzyılmaz, alkışlar eşliğinde sahneye çıktı.

Plaketini alan Muhtar Yavuzyılmaz, burada yapığı konuşmada,  söz konusu organizasyonu dolayısıyla Beykoz Güncel Haber’e teşekkürlerini sundu.

2011 En Başarılı Belediye Başkan Yardımcısı: Hanefi Dilmaç

“ Beykoz’un en başarılı Belediye Başkan Yardımcısı” kategorisinde ilan edilen isim ise, Hanefi Dilmaç oldu. Dilmaç’a plaketi, Beykoz Güncel Haber Gazetesi Yönetim Kurulu üyesi Mesut Türkeri tarafından takdim edildi.

Hanefi Dilmaç: Öncelikle Yücel Çelikbilek’e teşekkür ederim!

Plaketini teslim alan Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, yaptığı teşekkür konuşmasında, şu ifadelere yer verdi: “ Ben öncelikle Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e; bizim kendisiyle çalışmamızı kabul ettiği için, bize o nezaketi gösterdiği için teşekkür ediyorum. Eğer kendisi bize bu nezaketi göstermiş olmasaydı, bugün huzurlarınızda olmayacaktım. Bir diğerim teşekkürüm, bu organizasyonu yapan arkadaşlara. Bu ödülü bizlere uygun gören, oy kullananlara da çok teşekkür ederim.”

Gece, türküler ile devam etti!

EN’ler gecesi, yapılan bu takdimlerin ardından Beykozlu sevilen sanatçı Ceyhun Şişmanoğlu’nun hareketli türküleri ile devam etti.

Beykoz Güncel Haber’in, fondaki kemençenin hareketli nağmeleri eşliğinde tempo tutan misafirleri, bir yandan da türkülere eşlik ettiler.

2011 En Başarılı Okul: 75. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu

Sanatçı Ceyhun Şişmanoğlu’nun hareketli türküsünün ardından ise ödül törenine devam edildi. “ Beykoz’un en başarılı okulu” kategorisinde birinci seçilen 75 Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu’na plaketi, Beykoz Güncel Haber Yönetim Kurulu üyesi Coşkun Yavuzyılmaz tarafından takdim edildi.

Ödülünü alan Okul Müdürü Oktay Aktaş, yaptığı teşekkür konuşmasında Beykoz Güncel Haber’e teşekkür ederek, “ Beykoz halkının sıcak ilgisini hep yanımda hissetim. Ben de Beykoz halkı ile Cumhuriyet Köyü halkı ile birlikte olmaktan büyük bir mutluluk ve haz duyuyorum. Bizi bu ödüle lâyık gören 2 bin 400 kişiye de teşekkürlerimi sunuyorum”  dedi.

2011 En Başarılı Belediye Meclis Üyesi: Nevzat Oral (AK Parti)

“ En Başarılı Meclis Üyesi” kategorisinde 26 meclis üyesi içerisinden birinci seçilen ismi ise, gazetemiz imtiyaz sahibi Fatih Yılmaz açıkladı: Nevzat Oral.

Kendisine plaketi takdim edilen Oral, yaptığı konuşmada, şu ifadelere yer verdi: “ Bu bir yarış değil. Sadece temsil ettiğimiz arkadaşlar içerisinden bizim ismimiz çıkmış. Beykoz seçmeni köylerimiz dahil 170 bin civarında. Meclis üyesi arkadaşlarımız 150 bin seçmen ile seçildiler. Bu işin birincileri onlar. Bizim grubumuzda sayın Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek bana koordinatörlük verdi. Emekli olduğumdan dolayı zamanım biraz daha fazlaydı. Arkadaşlarımın hepsinin işleri var. Ben onlar adına biraz daha fazla zaman ayırıyorum. O nedenle vatandaşın önüne daha fazla çıktım. Ödül töreninde emeği geçen Beykoz Güncel Haber Gazetesi çalışanları ve yöneticilerine ayriyeten teşekkür ediyorum.”

2011 En Başarılı Bölge Milletvekili: Akif Hamzaçebi (CHP)

Ödülü, CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz aldı

“ 2011’in En Beğenilen Milletvekili” kategorisinde birinci seçilen CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ise, T.B.M.M’deki yoğun çalışma programı ve nöbetçi Grup Başkanvekili olması dolayısıyla ödül gecesine katılamadı. Hamzaçebi’nin plaketini bu nedenle CHP Beykoz İlçe Örgütü Başkanı Hızır Yılmaz teslim aldı.

Yılmaz’a plaketi, Beykoz Güncel Haber’in kurucularından Dr. Ahmet Hulusi Batu tarafından takdim edildi.

Hızır Yılmaz: Savaşsız bir dünya diliyorum!

Hızır Yılmaz, konuşmasının başında, tüm misafirlere iyi akşamlar dileyerek, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Kuzey Irak’a asker gönderilmesi ile ilgili tezkere konusunun görüşülüyor olması dolayısıyla Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi’nin davete katılamadığını hatırlattı. Hızır Yılmaz; “ Ben savaşsız bir dünya diliyorum.Tezkerelere ihtiyacı olmayan; tezkerelerin barışa çıkarıldığı toplumlara ulaşmayı diliyorum” dedi.

Yılmaz’ın eleştirisi

CHP İlçe Başkanı, konuşmasının devamında ise şu eleştiride bulundu: “ Burada bütün siyasilere plaket verildi. AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer burada; muhalefet ilçe başkanı benim; bize söz hakkı verilmedi. Bundan sonra eğer ilçe başkanlarımıza bu toplantılarda söz verilmeyecek ise, o zaman bizi de davet etmeyin. Ama galiba sayın Adem Sefer benim kurbanım oluyorsunuz; ‘ Adem Sefer’e verirsek, Hızır Yılmaz’a da veririz; burada da zorluklar olur’ kaygıları ile söz verilmediğini düşünüyorum. Ama hiç önemli değil; biz davet edildiğimiz her yere nezaket gereği gideriz. Bizi nasıl karşılayacaklarına da ev sahipleri karar verir. Kendi hakkını arayamayan, toplumların hakkını arayamaz düşüncesi ile bu tespiti yaptım; Grup Başkanvekilim, çok saygın insan ve Beykoz halkının da gerçekten çok sevdiği insan Akif Hamzaçebi’nin ödülünü almak şerefine eriştiğim için çok şanslıyım. Onu seçenlere de teşekkür ediyorum.” 

Dr. Ahmet Hulusi Batu, açıklama yaptı

CHP İlçe örgütü Başkanı Hızır Yılmaz’ın bu sözleri üzerine bir açıklama yapan Dr. Ahmet Hulusi Batu, söz konusu ödül programın bir siyasi toplantı olmadığını ifade ederek; “ Sizlere karşı bir ihmalimiz, küçük görmemiz asla söz konusu olamaz. Sizleri çok seviyoruz. Özellikle Akif Hamzaçebi’yi sürekli takip ediyorum; renkli bir siyasetçidir. Ona bu ödülü verme şerefi bana verildiği için gurur duyuyorum. Bundan şüpheniz olmasın. İlçe başkanlarını konuşturmama veya böyle bir şey aklımızdan geçmedi; ancak öyle bir görüntü verdiysek, bundan dolayı da özür dilerim. Sizleri seviyoruz; başarılarınızın da devamını diliyoruz” açıklamasında bulundu.

2011 En Başarılı Siyasi Parti İlçe Başkanı: Adem Sefer (AK Parti)

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan tarafından ise Beykoz’un 2011 yılındaki “ En Başarılı Siyasi Parti İlçe Başkanı” olarak, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer’in adı ilân edildi.

Plaketini alan Adem Sefer, yaptığı teşekkür konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “ Ben öncelikle böylesi bir organizasyonu düzenledikleri için çok değerli gazetemizin yönetici ve idarecilerine teşekkür ediyorum. 2 bin 400 kişi ile yapılan oylamada en iyi İlçe Başkanı olarak bizi seçmişler, teveccüh göstermişler. Bu anlamda oy kullanan ve bize destek veren herkese teşekkür etmek istiyorum.”

Ödülü teşkilatım adına alıyorum!

“ Beş yılı aşkın bir süredir iktidar partisinin ilçe başkanlığını yapıyorum. Ben böylesi bir ödülü öncelikle bana bu görevi teveccüh gösteren siyasi büyüklerimin ve beş yıllık süre içerisinde girdiğimiz bütün siyasi yarışlarda arkamda her zaman desteğini hissettiğim kendi teşkilat mensuplarımın adına almak istiyorum.”

Ve… 2011 En Başarılı sanatçı: Üç’ü bir arada!

AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer’in konuşmasının ardından ise, sunucu Abdurrahman Uzun tarafından; “ Bütün sanatçılar bizim EN’lerimizdir” denilerek, listeye adı konmuş bulunan tüm sanatçıların “Birinci” ilân edildiği ifade edildi.

Beykoz’un sevilen sanatçıları; Burhan Öz, Ceyhun Şişmanoğlu ve Karadavut’un sahneye davet edilmelerinin ardından ise, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek de kendilerine ödüllerini vermek üzere sahneye çağrıldı.

Yücel Çelikbilek: Bu kardeşlerim ile gurur duyuyorum!

Burada sanatçıları tebrik ederek, kısa bir konuşma yapan Çelikbilek; “ Bu kardeşlerimiz sanat hayatlarına bizim dönemimizde başladılar; 1994’ten sonra başladılar. Bu sanatçıları ilk sahneye çıkartan bu kardeşinizdir. Ben onlara çok teşekkür ediyorum. Onlar, 1994- 1999 arası birçok sanatçının gelmediği bir ortamda, Beykoz Çayırı’nı gümbür gümbür dolduruyorlardı ama onlar biraz daha terfi edip başka mekânlara gidince, biz daha küçük sanatçılara kaldık: Mustafa Sandal ve diğerlerine! Eksiklerimiz varsa, Allah izin verirse, bu sene yapacağımız çalışmada onlara özel bir yer ayıracağız. Bu, bizim hakkımız ve görevimiz. Bu vatandaş sizi dinliyor, alkışlıyor; bizler sizi seviyoruz. Eksikliklerimizi telafi etmek, problem değil. Ben bu kardeşlerim ile gurur duyuyorum. Yetişmelerinde milyonda bir de olsa emeğim vardır. Ne zaman başımız daralsa, her zaman onlara müracaat ediyoruz. Dolayısıyla onlar her zaman yanımızdalar, gönlümüzdeler.”

Karadavut’un şarkıları ile nostalji rüzgarları

Beykoz Güncel Haber’in EN’ler gecesi, sevilen sanatçı Karadavut’un şarkıları ile son buldu.

EN’ler gecesinin misafirleri, bolca gülerek günlük streslerini kısa süreliğine de olsa unuttukları bir tören gecesinin ardından, evlerine gitmek üzere salondan ayrıldılar.

Milletvekili Hamzaçebi, Beykozlular’a teşekkür mesajı gönderdi!

CHP Grup Başkanvekili, İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi’nin, oylamada “ 2011’in En Beğenilen Milletvekili” kategorisinde birinci seçilmesi üzerine gazetemize gönderdiği mesajda Beykozlular’a teşekkür ederek, şu ifadelere yer verdiği görüldü:

( İlgili mesajı foto galerimizde görebilirsiniz)

İşte, Beykoz Güncel Haber Gazetesi, 2011 Yılı EN’leri anketinin sonuçları:

Beykoz’un En Başarılı Belediye Başkan Yardımcısı: Hanefi Dilmaç