Beykoz un 2B rayiç bedelleri açıklandı 12/07/2013

İstanbul ve Beykoz halkının merakla beklediği 2B arazilerinin rayiç bedelleri yayınlandı.

2B alanlarının değerlendirilmesine yönelik olarak Nisan 2012 tarihinde yürürlüğe giren 6292 sayılı Kanun kapsamında Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmaların büyük bir bölümü tamamlandı ve Beykoz’da Özel Proje Alanı dışındaki taşınmazların hak sahiplerine satışı veya iadesi işlemlerine başlanıldı.

Kamuoyunda 2B olarak bilinen orman vasfını yitirmiş arazilerle ilgili rayiç bedel fiyatı Beykoz’da Özel Proje Alanı dışlında ki Kavacık, Alibahadır, Riva, Örnekköy, Bozhane, Paşamandıra, Akbaba, Kılıçlı, Anadolukavağı,Görele Köyü, Poyraz Köy ve Elmalı’da 2B rayiç bedelleri açıklandı.

2B'Lİ ARAZİLERİNİZİN RAYİÇ BEDELİNİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Hak sahiplerine doğrudan satılacak taşınmazların bedeli, taşınmazın 400 metrekareye kadar olan kısmı için rayiç bedelin yüzde 50'si; fazlası için rayiç bedelin yüzde 70'i üzerinden hesaplanacak.

Birden fazla taşınmazda hak sahibi olunması halinde, yüzde 50 satış bedeli hesaplaması, hak sahibinin tercih edeceği sadece bir taşınmaz için uygulanacak.

Bir taşınmazdaki hak sahipliğinin devredilmesi halinde yüzde 50 satış bedelinin hesaplanması, taşınmazın sadece 400 metrekaresi için ve hak sahipleri hisseleri oranlanarak uygulanacak.

Daha önce başvuru bedeli yatırmadan yapılan başvurular ile bundan sonra yapılacak başvurular, başvuru bedeli alınmaksınız geçerli kabul edilecek.

Önceki kanunda, 2-B arazisinin satış bedelinin tamamı rayiç bedelin yüzde 70'i üzerinden hesaplanıyordu.

Facebook Yorumları