Beykozlular ilk iftar yemeginde buluştular. 17/07/2013

Beykozlular İlk İftarda Belediye Meydanını Doldurdu

BFT 6

BFT 2

İslam âleminin sevgi, kardeşlik ve paylaşma ayı Ramazan, Beykozluları aynı sofrada buluşturuyor. İlçe sakinleri bu yılın ilk 'Sokak İftarı'nda Belediye Meydanı'ndan biraraya geldi.

BFT 8

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen 'Sokak İftarları' bu yıl da tüm renkleri ve heyecanıyla sürüyor. Her akşam ilçenin farklı mahallerinde 3 veya 4 noktada düzenlenen iftar programlarında Beykozlular sevgi, kardeşlik ve bereket duygularını aynı sofrada paylaşıyor.

BFT 1

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Belediye Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri ve vatandaşların yoğun katılımıyla Belediye Meydanı'nda yapılan 2013 Ramazan'ının ilk 'Sokak İftarı' toplumun her kesimini bir araya getirdi.

BFT 3

Ramazan ayı boyunca Edirne'ye gezi düzenleyecek Beykoz Belediyesi, Beykoz'a dönüşte misafirlerini iftar sofrasında ağırlıyor. Her gün 4 otobüsle Edirne gezisi düzenlenirken, gezi dönüşü Beykoz Belediyesi avlusunda konuklara iftar ikramı yapılıyor. Dün akşam ilk konuklara verilen iftarda ev sahipliğini Başkan Çelikbilek'in eşi Ayşe Çelikbilek yaptı.

BFT 4

Her akşam farklı bir mahallede 2 bin 300 kişiye iftar verildiğini belirten Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 'Amacımız ilçemizin her köşesinde iftar vererek, mahalle sakinleri arasında kaynaşma, muhabbet ve komşuluğu artırmak, bu vesileyle de Ramazan'ın ruhu olan kardeşlik paydasında buluşmak. Tüm dünyada ve özellikle İslam Âlemi'nde kavga ve kargaşanın bitmesini umuyoruz. Ramazan'ın manevi atmosferinin buna vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyoruz" diyerek tüm Beykozluların ve İslam âleminin Ramazan'ını kutladı.

 

Facebook Yorumları