Beykozu Uçuracak Proje: KANAL RİVA 26/06/2013

Kanal Riva Projesi Ayrıntıları

Beykoz Riva'daki dönüşümün çekim noktası olan RİVA Deresi'nde başlatılan ıslah çalışmalarında somut adımlar atılmaya başlandı.

 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in bir ay önce kısmen açıkladığı Riva Kanal Projesinde somut adımlar atılmaya başlandı. 

-İstanbulluların  doğa ve yeşile hasret giderdiği noktalarından nirisi olan Riva’da yürütülecek olan Kanal Riva Projesi; Riva Deresi’nin girişinden Bozhane’ye kadar olan 15 km’lik alanı kapsıyor.

- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Avrupa yakasının Silivri bölgesini işaret ettiği Kanal İstanbul projesinin benzeri şekilde projelendirilen Kanal Riva projesi ana temasına uygun olarak şekillendirilecek. Sanayi ve ticaretten ziyade turizm unsurunun öne çıkacağı projede Riva Deresi’nde teknelerin yol alabileceği bir dönüşüme gidilecek.

--Turizm odaklı projede sosyal donatı alanları, rekreasyon, gezi ve dinlenme mekanları ile yaşam alanları inşa edilecek.

-Beykoz ilçesine turizm hareketliliği getirecek olan projede STK’lar, DSİ ve İBB birlikte proje üretecek. 

-2015 yılında hizmete girmesi planlanan metro ile Riva'ya en yakın noktalardan birisi olarak bilinen Çekmeköy'de oturanlar da mega şehrin her bölgesi ile entegre olacak.

 

Facebook Yorumları