Riva da Afet Ekipleri Hazır 26/06/2013

Beykoz Belediyesi, afetlere hazırlıklı olmak amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

   Yaşanan olumsuzluklara anında müdahale eden Beykoz Belediyesi, olabilecek yeni afetlere hazırlıklı olmak ve ekiplerin koordinasyon ve sevkiyatını sağlamak amacıyla çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Beykoz Belediyesi Araç Bakım ve Makine İkmal Garajı'nda gerçekleştirilen tatbikatta Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, Danışmanlar ve Belediye çalışanları hazır bulundu.

İlçenin Afet anında 4 bölgeye ayrıldığı ve her bölgede ihtiyaca cevap verecek makine ve teçhizatın bulunduğunu belirten Başkan Yücel Çelikbilek, "Belediye çalışanları olarak halka hizmette öncü olmalıyız. Gece gündüz demeden vazifemizi yerine getirmeli ve vatandaşlarımıza hizmet götürmeliyiz. Her iki ayda bir gerçekleştireceğimiz tatbikatlarımızla çalışanlarımızı yağmur, sel, Yangın fırtına ve Deprem gibi tabii afetlere hazır tutacağız.

Çalışanlarımızla birlikte her sabah mesaiden önce 15 dakika spor yaparak, kendimizi her türlü göreve hazır tutacağız. Beykozluların her anında yanında olmak bizim boynumuzun borcudur. Belediye ekiplerimizle yaşnan sağanak yağış sonrası kayan toprak ve devrilen ağaçlarla kapanan Riva yolu ile Alibahadır, Değirmendere, Paşamandıra, Kaynarca ve Mahmutşevketpaşa köylerinde yaşanan olumsuzlukların giderilmesi için yoğun gayret gösteriyoruz. Gayret ve özveriyle çalışan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" dedi.konuthaberleri.com

Ekipler ve araçlar hakkında çeşitli bilgiler veren Belediye Başkan Yardımcısı Metin Torun, Afet anında Beykoz'un 4 bölgede ele alınacağını, her bölgede de 1 JCB, 2 kamyon, çift kabinli araç, motopomp ve 4 işçinin bulunacağını ifade etti. Bölgelerde bulunan araç ve işçilerin haricinde Merkez şantiyede de 10 kamyon, 1 kanal makinesi, 1 dozer, 1 kompresör, 2 loder, 1 greyder, 1 JCB ve 15 işçinin hazır bulundurulacağını kaydeden Torun, ihtiyaç duyulan bölgelere bu ekipmanlardan anında takviye edileceğini söyledi.

Facebook Yorumları