Riva da Off-Road Şöleni 26/06/2013

Off-Road şöleni Rivada yaşandı.

Beykoz Off-Road Kulübü nün Yusuf Ziya Özbek anısına düzenlediği 5. Beyoff Oyunları 6-7 Ekim tarihlerinde Riva da yapılacak.

Off-road yarışlarında , kadınlar , S1 , S2 ve genel klasmanlarının yanı sıra Huma Oto Goliath etabı mücadelesi yapılacak


S1 klasmanında , sürücüsü profesyonel lisans almamış 2000 cc altı 4x4 araçlar , S2 klasmanında da 2000 cc üstü 4x4 araçlar yarışacak. Genel klasmanda ise S1 ve S2 klasmanlarında ilk 8 e giren araçlar mücadele edecek.
Bu yıl ilk kez düzenlenecek Huma Oto Goliath etabı ise profesyonel ve amatör tüm pilotlara ve 4x4 araçlara açık olarak gerçekleştirilecek.

Organizasyonda Riva Milli Takımlar Kamp Tesisleri nin karşısındaki Kanlıca Orman İşletmesi Ağaçlandırma Sahası kamp yeri olarak kullanılacak.

İki yıldır geleneksel olarak düzenlenen, her seferinde heyecanın doruklara tırmandığı, tüm off road severleri bir araya getiren Beykoz Off-Road yarışları, Off-Road sporuna katkıda bulunmak ve geliştirmek adına yeni parkurları ve yeni klasmanları ile 6-7 Ekim 2012 tarihinde izleyicilerini ve katılımcılarını ve bekliyor.

Her yarışlarda hep ilklere imza atan Beykoz Off-Road spor kulübü bu sene profesyonel ve amatör yarışmacıları Humo Oto Goliath parkurunda yarıştırıyor, Gürsey etabında ise sadece amatör yarışmacıların finale kalan 8 araç çiftli kalkış yarışları olacak.

Yarışlar 5 klasmandan oluşacak,
1.Klasman S-1 Motor Gücü 2000 cc ve altı
2.Klasman S-2 Motor Gücü 2001 cc ve üstü
3.Klasman Bayanlar
4.Klasman Genel Klasman ( Gürsey )
5.Humo oto Goliath etabı

Beykoz Off-Road Spor Kulübü Başkan yardımcısı F.Zafer Togay, "Yarışlara profosyenel olarak hazırlanıyoruz. Tüm parkuru lisanslı ekibimizle birlikte büyük titizlikle hazırladık. Bol engelli, çamur, kaya, rampalar hazırlandı" dedi.

Togay, Yarışların Humo Oto Goliath etabındaki büyük ödülün birinciye 10.000 TL, ikinciye 5.000 TL,  üçüncüye ise 3.000 TL olduğunu açıkladı.

Facebook Yorumları