Yer Altına İniyor 25/06/2013

Beykoz Belediyesinde çöp konteynerleri yer altına iniyor!

Beykoz’un geleceği için çevre ve temizlik hizmetleri alanında modern projeler geliştiren Beykoz Belediyesi tüm mahallelere yer altı konteynerleri kuruyor.

“Her Eve 1 çöp Bidonu” uygulamasıyla ilçedeki 45 bin haneye kapalı çöp bidonları dağıtılan ilçede, temizlik hizmetlerini daha kaliteli vermek üzere yeraltı konteynerleri monte ediliyor.  

 
Hedef 400 Konteyner 
Kavacık Mahallesi'nde 48 konteynerle başlayan ve ana arterlerde devam eden  uygulama kapsamında bugüne kadar Beykoz'un farklı noktalarına  200 yer altı konteyneri monte edildi.  
 
Beykoz Belediyesi'nin hedefi bu sayıyı 400'e çıkarmak ve böylece ana caddelerdeki çevre ve görüntü kirliliğine de son vermek.
 
Çöp Sızdırmıyor 
Normalden 8 katı büyük olan konteynerlerin 3'te 2'si yerin altına, 3'te 1'i ise yerin üstüne monte ediliyor. Kapalı ve sağlam mekanizmasıyla koku ve çöp sızıntısını önleyen konteynerler şık tasarımlarıyla da estetik bir görünüm sunuyor. Büyük hacmi sayesinde günlük çöp toplama sayısını azaltan konteynerlerin çevresinde sokak hayvanları da kümelenmiyor. 
 
Beykoz Belediyesi'nin ana arterlerde temizliği modern biçimde sağlanacağı konteynerler 2013 yılında tüm mahallelerde yaygınlaşacak. 

Facebook Yorumları