Galatasaray A.Ş.

Galatasaray A.Ş. Riva Projesi

 Galatasaray Kulübü, geçen yıl mayıs ayında Beykoz Belediyesi'ne ve ardından İstanbul 6 Nolu Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu'na sunduğu Riva projesinin, değerlendirmeler sonucu onaylandığını bildirdi.

Kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada, Galatasaray'ın, Riva arazisini ticari boyuta taşıması açısından önünde bürokratik bir engel kalmadığı ve ilerleyen günlerde uygulama projesi hazırlanarak Beykoz Belediyesi'ne gönderileceği kaydedildi.

Açıklamada, ''Bu süreçte kulübümüze desteklerini esirgemeyen başta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve çalışma arkadaşlarına, Beykoz Belediye Başkanı Muharrem Ergül ve çalışma arkadaşlarına, Anıtlar Yüksek Kurulu Başkanı ve üyeleriyle bu projede çalışan herkese teşekkürü bir borç biliriz'' denildi.

Galatasaray dev bir projeyi daha gerçekleştirmek yolunda önemli bir adım attı.

Sarı kırmızılı kulübün Riva'da bulunan araziye yapması planlanan proje için Anıtlar Kurulu bir yıllık bekleyişten sonra onay verdi. Galatasaray Kulübü, arazinin sahibi olmasına rağmen Anıtlar Kurulu'ndan gerekli onay çıkmadığı için araziyi değerlendirmek adına hiçbir projeyi hayata geçiremiyordu.

Geçtiğimiz salı günü saat 20.00'de Anıtlar Kurulu oybirliği ile sarı kırmızılı kulübün arazisi için onay verdi. Bu projeyi başından beri yürüten yönetici Işın Çelebi, müjdeyi Bordeaux maçı için Fransa'da olan başkan Adnan Polat'a verdi. Böylece başkan Adnan Polat, Riva arazisine verilen onayın ardından Bordeaux maçı beraberliği ile çifte mutluluk yaşamış oldu.

Galatasaray Kulübü, 2 milyon metrekarelik arazinin 172 bin metrekaresine inşaat yapabilecek. Projeye büyük emek veren yönetici Işın Çelebi, arazi ile ilgili yapmaları gereken bazı hamleler daha olduğunu belirtip, sonrasında planladıkları projeyi hayata geçireceklerini söyledi.

Sarı kırmızılı kulübün, bu projeden 180-200 milyon dolar arasında gelir elde edebileceği öğrenildi.