Riva Konakları

Riva Konakları Projesi

132 adet müstakil villadan ve sosyal tesisten oluşan RİVA KONAKLARI'nda yeni bir yaşam tarzı sizleri bekliyor.
Sitede 3'ü açık, 2'si kapalı toplam 5 adet havuz bulunmaktadır. *4 adet tenis kortu, tenis klüp binası, squash, aerobik ve jimnastik salonları vardır. *Sosyal tesiste, bowling, sinema salonu, bilardo masaları ve ayrıca 200 kişilik restaurant, bristol bar bulunmaktadır. *Karadenize'e dökülen kısımda 40 metrekare kayıkhane alanı, içerisinde barbeque ve diğer hizmetleri için özel bina ve dinlenme imkanları olacaktır.

Karadeniz ve Riva Deresi manzarası * Geniş bir bahçe * Her ev için 2 araçlık kapalı otopark. * Viesmann ısı pompası sistemi * Rehau kırılmaz cam ile banyolar ve mutfak camlarında çiftcam arası jaluzi kullanılmıştır. * Mantolamada Mardav'ın BLUESAFE paketi kullanıldı. * Çatı yalıtımında, çatı tahtasız kullanılan ROOFMATE PS ve DuPont-Tyvek ile nefes alan çatı konsepti. * Çatıların ısı yalıtımında ROOFMATE PS ve su yalıtımında DuPont Tyvek®. Beykoz riva beylikmandıra mevkide satılık villa.

Güngeçtikçe yoğunlaşan İstanbul hayatında, Anadolu yakasında yeni bir yerleşim merkezi oldukça revaçta.Bu yer RİVA. . Kavacık-Riva bağlantı yolu ile İkinci boğaz köprüsüne 15 dakikalık bir sürede ulaşılma imkanı olan Riva, Doğal güzellikleri ve şehir yoğunluğunun hem çok dışında, hem de yakınlığı ile şehir içinde olma özelliklerini birarada toplamaktadır.Yeniden düzenlenen imar planı ile, iki katlı villaların dışında bir yapılaşmaya müsaade edilmeyen bu istisna bölge, tabiat ve Denizin buluştuğu konumu ile İstanbul'luların özlemini çektiği bir noktaya gelmektedir. İstanbulun Avrupa yakasındaki, Kemer Country ve Zekeriyaköy'ün Anadolu yakasındaki tek alternatifi olan RİVA'da yeni imar planı çerçevesinde yapılaşma başlamış olup, bu alternatif yaşantıya öncülük eden ilk gurup, Riva Konakları projesi olmuştur. Tüm İstanbul'luların korkulu rüyası haline dönüşen deprem beklentisinde, Riva bölgesi alternatif olarak burada yaşamayı düşünenlere bir nebze de olsa bir rahatlık sağlamaktadır.

Yenilenen deprem şartnamelerine göre inşa edilen iki katlı villalarda İstanbullular bu korkudan uzak bir yaşamı seçmek için bölgeye oldukça yoğun ilgi göstermektedir.