TFF Riva Projesi

TFF Spor Kompleksi

Turkcell, Süper Lig isim hakkından sonra Futbol Federasyonu'nun Riva'daki tesislerinin isim hakkını aldı. Tesislerde 15 yıl boyunca 'Milli Takımlar Turkcell Tesisleri' adı kullanılacak.

Türkiye Futbol Federasyonu'yla geçtiğimiz aylarda yeni bir sponsorluk anlaşması imzalayan Turkcell, Süper Lig'den sonra Riva'daki tesislerin de isim hakkını aldı. Tesislere "Milli Takımlar Turkcell Tesisleri" adı verildi. 1995'te hizmete girdikten sonra Milli Takım'ın antrenmanlarına ve hazırlık maçlarına ev sahipliği yapan Riva Tesisleri, yeni tesislerinin inşaatın bitimine istinaden 15 yıl boyunca bu isimle anılacak. Anlaşmaya göre bundan böyle A Milli Takım da dahil tüm milliler kamp dönemlerinde Milli Takımlar Turkcell Tesisleri'ni kullanacak. Orta ve uzun vadede ise bu tesislerin bir futbol akademisine dönüştürülüp Türk futbolunun yıldızlarının yetiştiği bir tesis haline getirilmesi planlanıyor.
Spora verilen desteğin kendileri açısından ayrı bir anlamı olduğunu ifade eden Turkcell sözcüsü Kurumsal İletişim Bölüm Başkanı Filiz Karagül Tüzün "Geçmiş yıllarda çok önemli başarılara imzalar atarak gençlerimize rol modeli olan Basketbol Milli Takımı'na 2002 yılında resmi iletişim sponsoru olduk ve 2006'da desteğimizi artırarak ana sponsor unvanını aldık. Bunun yanı sıra Türkiye Futbol Federasyonu ve Milli Takımlar Ana Sponsoru'yuz. Milli Takım sponsorluğumuz 2002 yılında, Resmi İletişim Sponsoru sıfatıyla başladı. Üç yıl süren bu desteğin ardından, 2005 yılında ana sponsorluk unvanını aldık" dedi.

2010 yılına kadar süper ligin sponsoru
Türkiye Süper Ligi'ne 2005-2006 sezonundan itibaren 5 sezon boyunca sponsor olduklarını ve 2 yılda ligin adıyla Turkcell adını birleştirdiklerini ileten Tüzün, 2010 yılına kadar sürecek sponsorlukla Türkiye'de sporun gelişimine ve geleceğine katkıda bulunmayı hedeflediklerini belirtiyor. Tüzün, bu imzayla Türkiye Süper Ligi'nin adı Turkcell Süper Lig olarak değiştirdiklerini ve Turkcell'in gerçekleştirdiği isim hakkı sponsorluk modelinin Türkiye'de bir ilk olduğunı aktardı. Turkcell Süper Lig'in Avrupa'nın sayılı liglerinden biri olması, uluslararası alanda takımların ve milli takımın performansını da üst düzeye çekeceğini belirten Tüzün, "Turkcell, Süper Lig'e özel bir önem veriyor. Ayrıca daha sonra başka kurumların gerek futbol gerek diğer spor dallarında isim haklı sponsorluk modeli üzerinde durmaları Turkcell'in liderliğini ve ne kadar doğru bir tercihte bulunduğunu gösteriyor. Turkcell Süper Lig pazarlama iletişimi çalışmalarında başta maçların yayıncı kuruluşunun, yazılı ve göresel basının Turkcell Süper Lig ismini kullanmalarını sağladık. Devamında gerçekleştirilen reklam ve PR faaliyetlerimizle bu terimin kamuoyunda farkındalık yaratmasını ve akılda kalmasını sağladık. Ayrıca Turkcell'in sevilen, güven duyulan bir şirket olması başarılı olmamıza imkân tanıdı" dedi.Turkcell'in yaptığı çalışmaların bilgi ve iletişim çağında rekabetçi bir sektörde ön plana çıkarmak, farkındalık yaratmak, hedef kitleyle duygusal bir bağ kurarak geniş kitlelere ulaşmanın önemini vurgulayan Tüzün, "Spor sponsorlukları, kitlelere seslenmek, toplumun farklı kesimleriyle iletişim kurmak, kamuoyunu bilgilendirmek, marka bilinci ve bilinirliği yaratmanın çok önemli yollarından biri" dedi.