Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

www.rivarehber.com

Yukarı

Yukarı

Tarih: 25 Haziran 2013 Yorum yok

Riva Köprüsü 115 metre uzunluğa sahip olacak!

Riva Köprüsü 115 metre uzunluğa sahip olacak!

İstanbul’un doğaya kaçış noktalarından, şehir içi tatilin gözde mekânlarından Riva’da ulaşımı kolaylaştıracak, trafiği ve bölge halkını rahatlatacak modern ve bakımlı bir köprü kuruluyor
İstanbul’un doğaya kaçış noktalarından, şehir içi tatilin gözde mekânlarından Riva’da ulaşımı kolaylaştıracak, trafiği ve bölge halkını rahatlatacak modern ve bakımlı bir köprü kuruluyor.

Riva Deresi üzerinde, Beykoz Belediyesi ve hayırsever vatandaşların işbirliğiyle inşa edilecek olan köprüyle bölge ulaşımında kolaylığın yanı sıra güvenlik de sağlanmış olacak.

Riva Deresi’nin taşkın debisi göz önüne alınarak, 115 metre uzunluğunda, iki gidiş ve iki geliş olmak üzere tasarlanan köprünün 4 çelik ayağı 45 metre derinliğe gömülerek güvenli bir yapı kurulması planlanıyor.

Bölgenin önemli bir ihtiyacını karşılayacak olan köprünün inşaatına Haziran ayında başlanması planlanıyor.

Riva’nın İstanbul’un yeni çeki merkezleri arasında yer aldığını belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek mevcut köprünün yerine ilçe sakinlerinin katkılarıyla yapılacak olan yeni köprüyle ulaşımda kolaylığı sağlamanın yanı sıra vatandaş ve belediye dayanışmasının güzel bir örneğinin sergileneceğini, ilçe ulaşımını kolaylaştırmaya yönelik çalışmaların yeni projelerle devam edeceğini söyledi.

Previous Story

There are no older stories.

Facebook Yorum

Yorum Gönder